Wyrok uniewinniający w sprawie mieszkanki Leszna oskarżonej przez Urząd Celny w Lesznie

Data publikacji: 2018-01-06

Kancelaria Adwokacka Adwokata Michała Białka z siedzibą w Lesznie ma zaszczyt poinformować, że w dniu 06 czerwca 2016r. Sąd Rejonowy w Lesznie II Wydział Karny wydał wyrok uniewinniający w sprawie mieszkanki Leszna, która została oskarżona przez Urząd Celny w Lesznie , o to że:

"będąc Wiceprezesem firmy X z siedzibą w Lesznie w okresie od 26 kwietnia 2009 r. do 26 stycznia 2010 r. w Lesznie uchylała się od opodatkowania poprzez nieujawnienie właściwemu organowi, tj. Naczelnikowi Urzędu Celnego w Lesznie przedmiotu opodatkowania w postaci 8500 litrów oleju opałowego sprzedanego w krótkich odstępach czasu, tzn. w okresie od 1 marca 2009 r. do 31 grudnia 2009 r., z tym samym zamiarem i z wykorzystaniem takiej samej sposobności, z naruszeniem warunków uprawniających do zastosowania preferencyjnej stawki akcyzy ze względu na przeznaczenie na cele grzewcze, przez co narażono na uszczuplenie podatek akcyzowy o małej wartości, który wynosił 15486,00 zł." - tj. o popełnienie przestępstwa skarbowego z art. 54 § 2 k.ks. w zw. z art. 6 § 2 k.k.s.

Adwokat Michał Białek w opisanej sprawie był obrońcą oskarżonej

powrót do wszystkich

Consensus facit legem.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]