Kolejny wyrok uniewinniający Klienta naszej Kancelarii

Data publikacji: 2023-05-25

Sąd Rejonowy w Gostyniu, II Wydział Karny uniewinnił naszego Klienta od popełnienia zarzucanego mu aktem oskarżenia czynu, tj. o przestępstwo z art. 288 § 1 k.k. (zniszczenie mienia ruchomego).

Nasz Klient był oskarżony o to, że we wrześniu 2022 roku umyślnie uszkodził 15 rowerów różnego typu oraz kutą bramę wjazdową z napędem elektrycznym, w ten sposób, że wjechał w w/w przedmioty swoim pojazdem, czym spowodował szkodę w łącznej kwocie 11.965,50 zł.

Co istotne w niniejszej sprawie to fakt, że nasz Klient działał w stanie wyższej konieczności, albowiem został on zaatakowany i pobity na terenie posesji, z której próbował się potem wydostać wjeżdżając w w/w przedmioty.

Zgodnie z art. 26 § 1 k.k. nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego.

Jednocześnie równolegle toczyło się postępowanie, w którym to nasz Klient był pokrzywdzonym, a pokrzywdzony z niniejszej sprawy oskarżonym o pobicie i naruszenie czynności narządów ciała naszego Klienta. Również to drugie postępowanie zakończyło się pomyślnie dla Klienta naszej Kancelarii.

powrót do wszystkich

Non ex regula ius sumatur, sed ex iure quod est regula fiat.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]