WYROK UNIEWINNIAJĄCY SĄDU REJONOWEGO W GOSTYNIU W SPRAWIE WYKROCZENIA DROGOWEGO

Data publikacji: 2020-10-28

 obwionionego o to, że w dniu 21 czerwca 2019r. około godziny 12:45 na drodze publicznej w miejscowości Skoraszewice w rejonie posesji nr 5 kierując pojazdem marki VW Passat nie zachował szczególnej ostrozności i spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że podczas wykonywania manewru wyprzedzania nieobserwował dostatecznie przedpola jazdy i nie upewnił się, czy jadący przed nim pojazd m-ki VW Golf nie zasygnalizował zamiaru zmiany kierunku jazdy w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego z tym pojazdem wykonującym manewr skrętu w lewo, a następnie w wyniku przemiszczenia się pojazdu m-ki VW Passat doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Opel Corsa.

tj. o wykroczenie z art. 86§1 kw w zw. z art. 24 ust.1 pkt 3 ustawy z dnia 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym

Ponadto Sąd zasądził od Skarbu Państwa na rzecz obwionionego zwrot kosztów poniesionych z tytułu ustanowienia obrońcy w sprawie. Adwokat Michał Białek z Kancelarii Adwokackiej w Lesznie był obrońcą obwionionego.

powrót do wszystkich

Aequitas sequitur legem.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]